Stretávka

Autor: Peter Papík | 28.9.2014 o 20:25 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  1464x

Možno poznáte ten vtip ako sa vyvíjala pozvánka na stretávku – po 10 rokoch : stretneme sa v reštaurácii Pod gaštanom, lebo tam majú čašníčky pekné kozy, po 20 rokoch : stretneme sa v reštaurácii Pod gaštanom, lebo tam majú dobré pivo, po 30 rokoch : stretneme sa v reštaurácii Pod gaštanom, lebo tam majú diétne jedlá, po 40 rokoch : stretneme sa v reštaurácii Pod gaštanom, lebo tam majú bezbariérový prístup, po 50 rokoch : stretneme sa v reštaurácii Pod gaštanom, lebo tam sme ešte nikdy neboli.

Aj my sme mali stretávku z vysokej školy, síce nejubilejnú, podľa vtipu najbližšie to malo k dobrému pivu (aj keď aj čašníčka zaujala). No ale v debate sme pri spomienkach konštatovali, že sme mali šťastie na kvalitných pedagógov, lebo na našej katedre vtedy pôsobili skutočné osobnosti. Žiaľ, mnohí už nie sú medzi nami, ale zanechali v nás hlbokú stopu a ovplyvnili naše životy. A to odbornosťou, ale aj svojou ľudskosťou. A hoci mnohé z toho, čo nás učili sa už pomenilo, lebo technika rýchlo napreduje, ale dali nám systém, naučili nás vedieť získať informácie, orientovať sa v poznatkoch,  a neustále na sebe pracovať.

Aj ja som mal pri rozhovore s mnohými spolužiakmi pocit, že sa rozprávam s osobnosťou, či už vo svojom odbore, či v živote. Je to aj logické, lebo osobnosť dokáže vychovať osobnosť. Tí ľudia sa v živote nestratili, práve naopak.

Zostáva len dúfať, že aj dnes sa presadia len také školy, kde vyučujú skutočné osobnosti. Len to nesmie byť vysoká škola v každej strediskovej obci, ale mali by tu byť len také vysoké školy, ktoré sú  skutočnými vzdelávacími a vedeckými centrami aj so zázemím, čo k tomu patrí. A nesmú byť síce lukratívne pomenované, ale inak úplne zbytočné odbory len preto, aby sa pár lietajúcich profesorov na dôchodku doma nenudilo a aby sa pár mladých ľudí mohlo nazývať vysokoškolákmi, hoci škola, ktorú študujú dosahuje svojou náročnosťou úroveň „vyššej základnej“. No a samozrejme je nevyhnutné, aby štát vzdelaniu dal konečne miesto, aké mu patrí a kvalitných pedagógov aj patrične odmeňoval.

Za nás zo stretávky, chcem len dnes napísať odkaz : ďakujeme Páni profesori ! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bankár: Sme hákliví na ľudí, čo chodia do banky vkladať peniaze

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.


Už ste čítali?