Krajinský most a Ficov milión

Autor: Peter Papík | 24.1.2014 o 18:05 | (upravené 24.1.2014 o 21:46) Karma článku: 12,60 | Prečítané:  1279x

Piešťany žijú diskusiou o plánovanej dvojmesačnej uzávere Krajinského mosta. Má sa tak stať pre jeho rekonštrukciu, pretože je v havarijnom stave. V havarijnom stave je dlho a aj rekonštrukcia nie je prvá, ale na taký dlhý čas a bez náhrady ešte zavretý nebol (aspoň ja si to nepamätám) a veľa ľuďom to spôsobí vážne problémy.

Krajinský mostKrajinský mostWikipédia

Krajinský most nad riekou Váh, postavený v 30-tych rokoch minulého storočia , spája ako jediný cestný most Piešťany na pravej strane Váhu a obce smerom na Topoľčany, Hlohovec, či Trenčín na ľavom brehu. Denne ním vraj prejde 5000 vozidiel. Most dlhodobo nevyhovuje, dve nákladné autá sa na ňom neobídu a už dávno plánovaný nový most, či obchvat s novým mostom zostávajú len na papieri. Na moste sa roky vykonávajú „záplaty" aby aspoň nespadol a bol ako tak funkčný. Aj teraz plánovaná rekonštrukcia je taká „záplata". Most sa má rozšíriť o 50 cm. Keď bola odstávka mosta naposledy v roku 1991 bol vybudovaný pontónový most, ktorý situáciu čiastočne, ale k spokojnosti vyriešil. Teraz vraj nebude ani ten. To znamená, že ľudia z ľavého brehu dochádzajúci za prácou, do školy či k lekárovi do Piešťan sa dostanú do veľmi zložitej situácie. Najbližšie cestné obchádzky sú cez Hlohovec (20km) a cez Lúku (15 km). Na Lúke sa vychádza na diaľnicu a tak ľudia dúfali, že dostanú výnimku aspoň na diaľničnú známku, no ani to nebude. Na oboch stranách Váhu má byť autobusová zastávka a ľudia vraj pôjdu cez provizórnu lávku pešo. Tí, čo idú v Piešťanoch na vlaky, či autobusy do práce ďalej budú tŕpnuť, či ich stihnú.

No a prečo nebude pontónový most? Vraj je drahý. Predpokladané náklady na „záplatovú" rekonštrukciu mosta sú vraj 215 tisíc eur a vybudovanie pontónového mosta aj s príjazdovými cestami by bolo ešte drahšie (vraj 100 + 300 tisíc).

V tejto súvislosti nejedného obyvateľa napadne otázka, že keď predseda vlády Fico našiel milión eur na výstavbu tréningovej hokejovej haly v Piešťanoch (http://www.webnoviny.sk/slovensko/fico-pokracuje-v-rozdavani-milionov/778441-clanok.html), prečo sa nenájdu peniaze nielen na pontónový most, ale na konečne poriadne premostenie Váhu v Piešťanoch. Tiež chodím na hokej, ale asi mám inak nastavené priority.

No ale možno je to zámer. Piešťany nielenže nemajú poriadny most, ale ani poriadne kúpalisko a takto nám asi dávajú šancu si konečne poriadne zaplávať. No a aj pre podnikavých sa otvára šanca. Nechce tu niekto prísť prevádzkovať kompu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bankár: Sme hákliví na ľudí, čo chodia do banky vkladať peniaze

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.


Už ste čítali?