Reprezentácia

Autor: Peter Papík | 17.9.2013 o 18:54 | (upravené 17.9.2013 o 21:21) Karma článku: 32,18 | Prečítané:  5475x

Mali sme mimoriadne úspešného študenta. Dva ročníky po sebe po úspechu v celoštátnom kole Stredoškolskej odbornej činnosti bol vybraný reprezentovať Slovensko v zahraničí. Tešil sa on i my, kým neprišla slovenská realita.

V minulom školskom roku bol vybraný na medzinárodnú súťaž, ktorá sa konala v Rusku. Radosť skončila, keď prišlo oznámenie o finančnej spoluúčasti vo výške 600 €. Takže najlepším študentom, ktorí idú reprezentovať Slovensko nedokážeme zaplatiť účasť. Podľa mňa trápne. Dohodli sme sa a polovicu zaplatil samosprávny kraj a polovicu škola, veď ide o reprezentáciu školy, kraja a Slovenska.

Inak musela to byť finančne náročná reprezentácia, najmä pre niekoho, keď mi po návrate domov náš študent referoval :

„tá pani čo mala byť akože náš dozor - delegátka, ktorý mala plynule hovoriť po rusky, nevedela ani po anglicky nie to ešte po rusky. Na druhý deň stratila hlas, pretože bola každý večer opitá (aj s niektorými účastníkmi) a osobne si myslím, že robila hanbu celej Slovenskej republike."

Rok sa zišiel s rokom a teraz už študent štvrtého ročníka vyhráva celoslovenské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti a je opäť nominovaný reprezentovať Slovensko na medzinárodnú súťaž. Tentoraz do Abú-Dhabí, ale už s prísľubom plného hradenia nákladov. Radosť opäť netrvala dlho. Po registrácii na medzinárodnú súťaž, prišiel oznam :

„Avšak aj napriek snahe o čo najefektívnejšie vyfinancovanie všetkých nákladov, vznikli ďalšie nepredpokladané výdavky vo výške 250 EUR, ktoré si každý účastník uhradí sám z vlastných prostriedkov."

Paráda. Ale už sme na tom asi lepšie ekonomicky ako pred rokom. Už „len" 250 € a až do Abu-Dhabí. Neviem, ale ja tomu nerozumiem. Najlepší študenti si spolufinancujú reprezentáciu Slovenska. Neviem koľko si doplácajú iní reprezentanti keď idú s dvojkrížom na hrudi súťažiť za Slovensko. Či im za to dokonca zaplatia? Z toho istého ministerstva? Myslím, že je to to ministerstvo, ktoré si mimoriadne nevýhodne prenajalo limuzíny. Hlavne, že nezabudnú pripomenúť v závere listu reprezentujúcim študentom :

„Odporúčame vlajky  SR vytlačiť na poster, alebo si aspoň nejaké prineste, či už vytlačené na A4, alebo klasické malé papierové - čim viac vlajok, tým lepšie. (Takto si väčšina účastníkov ozdobí svoj poster, alebo stôl). Nezabudnite na poster umiestniť aj logo ŠIOV." (pozn.: ŠIOV - Štátny inštitút odborného vzdelávania).

Ešteže nedodali, nech im mamičky uštrikujú svetre vo farbách trikolóry. No a myslím, že v Emirátoch sa nepije.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bankár: Sme hákliví na ľudí, čo chodia do banky vkladať peniaze

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.


Už ste čítali?