Reprezentácia

Autor: Peter Papík | 17.9.2013 o 18:54 | (upravené 17.9.2013 o 21:21) Karma článku: 32,18 | Prečítané:  5485x

Mali sme mimoriadne úspešného študenta. Dva ročníky po sebe po úspechu v celoštátnom kole Stredoškolskej odbornej činnosti bol vybraný reprezentovať Slovensko v zahraničí. Tešil sa on i my, kým neprišla slovenská realita.

V minulom školskom roku bol vybraný na medzinárodnú súťaž, ktorá sa konala v Rusku. Radosť skončila, keď prišlo oznámenie o finančnej spoluúčasti vo výške 600 €. Takže najlepším študentom, ktorí idú reprezentovať Slovensko nedokážeme zaplatiť účasť. Podľa mňa trápne. Dohodli sme sa a polovicu zaplatil samosprávny kraj a polovicu škola, veď ide o reprezentáciu školy, kraja a Slovenska.

Inak musela to byť finančne náročná reprezentácia, najmä pre niekoho, keď mi po návrate domov náš študent referoval :

„tá pani čo mala byť akože náš dozor - delegátka, ktorý mala plynule hovoriť po rusky, nevedela ani po anglicky nie to ešte po rusky. Na druhý deň stratila hlas, pretože bola každý večer opitá (aj s niektorými účastníkmi) a osobne si myslím, že robila hanbu celej Slovenskej republike."

Rok sa zišiel s rokom a teraz už študent štvrtého ročníka vyhráva celoslovenské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti a je opäť nominovaný reprezentovať Slovensko na medzinárodnú súťaž. Tentoraz do Abú-Dhabí, ale už s prísľubom plného hradenia nákladov. Radosť opäť netrvala dlho. Po registrácii na medzinárodnú súťaž, prišiel oznam :

„Avšak aj napriek snahe o čo najefektívnejšie vyfinancovanie všetkých nákladov, vznikli ďalšie nepredpokladané výdavky vo výške 250 EUR, ktoré si každý účastník uhradí sám z vlastných prostriedkov."

Paráda. Ale už sme na tom asi lepšie ekonomicky ako pred rokom. Už „len" 250 € a až do Abu-Dhabí. Neviem, ale ja tomu nerozumiem. Najlepší študenti si spolufinancujú reprezentáciu Slovenska. Neviem koľko si doplácajú iní reprezentanti keď idú s dvojkrížom na hrudi súťažiť za Slovensko. Či im za to dokonca zaplatia? Z toho istého ministerstva? Myslím, že je to to ministerstvo, ktoré si mimoriadne nevýhodne prenajalo limuzíny. Hlavne, že nezabudnú pripomenúť v závere listu reprezentujúcim študentom :

„Odporúčame vlajky  SR vytlačiť na poster, alebo si aspoň nejaké prineste, či už vytlačené na A4, alebo klasické malé papierové - čim viac vlajok, tým lepšie. (Takto si väčšina účastníkov ozdobí svoj poster, alebo stôl). Nezabudnite na poster umiestniť aj logo ŠIOV." (pozn.: ŠIOV - Štátny inštitút odborného vzdelávania).

Ešteže nedodali, nech im mamičky uštrikujú svetre vo farbách trikolóry. No a myslím, že v Emirátoch sa nepije.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba autobusovej stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach stále mlčí

S prestavbou stanice sa nezačne skôr, ako sa dokončí modernizácia električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?