Letné reštauračné straty a nálezy

Autor: Peter Papík | 7.8.2014 o 14:25 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  887x

Mám na Slovensku pár overených reštaurácií, kde sa občas zastavím. Počas tohto leta tomu  nebolo inak. Až na to, že som nenašiel to čo som očakával a na čo som bol zvyknutý. Zmena je život, ale tieto sú žiaľ, podľa mňa k horšiemu. No ale kto hľadá nájde. 

Prvé zastavenie – reštaurácia v hoteli Pavla Piešťany. Overená a kvalitná reštaurácia s dobrým výberom a tiež menu a to aj cez víkend. Už príchod signalizoval zmenu, vnútri iný dizajn, ale najmä prázdno. Nikoho. Po preštudovaní jedálneho lístka bolo jasné prečo. Úplná zmena. Na výber len pár jedál z ktorých sa jednoducho vybrať nedalo. Nenajedli sme sa, ale odišli.

Druhé zastavenie – Starý Smokovec, reštaurácia v penzióne Tatrašport roky zaručovala kvalitnú a širokú ponuku a vždy sme tam boli spokojní, či s rodinou alebo priateľmi. Nový názov a vnútri – nik. To si tam nepamätám. Jedálny lístok podobný ako v Pavle. Široký výber sa zúžil, nebolo z čoho vyberať. Opäť odchod bez obeda.

Tretie zastavenie – Slovenská reštaurácia - Poprad v centre mesta. Viedol som tam partiu ľudí s prísľubom dobrého obeda. Najskôr som si myslel, že som si zmýlil ulicu, lebo som ju nenašiel. A naozaj – niet jej, zrušili ju.

Škoda, v priebehu mesiaca sa zmenili na pre mňa nepoužiteľné, alebo zmizli tri kvalitné reštaurácie, kde vždy chutilo a bolo príjemne a plno.

Ale predsa len na potulkách Slovenskom som zaznamenal aj jeden zaujímavý nález. Na túre v Tatrách zo Sliezkeho domu sme sa rozhodli zísť tentoraz do Starého Smokovca. Tesne pred cieľom v Novom Smokovci nad hlavnou cestou nás smäd zahnal na nenápadnú terasu Gril. Kvalitné pivo, čo je na Slovensku a aj v Tatrách skôr výnimka, nás potešilo. A ako sme zistili je tu aj kvalitná kuchyňa a na slovenské pomery nevídane pozorná obsluha. Ešte sme sa tam o pár dní vrátili a opäť výborný dojem. Žiadna nóbl reštika, len obyčajná krytá terasa, ale kvalita. Čo viac si priať? Opäť potvrdenie toho, že kvalita spočíva v ľuďoch. Tak ak sa budete túlať po Tatrách zastavte sa na Gril terase v Novom Smokovci, oplatí sa. 

No ale teraz som sa prichytil, že píšem o jedle. Minule keď mi o ňom kamoš dlho rozprával som ho upozornil, že sa dostáva do veku, keď tému baby nahrádza jedlo. Tak to radšej zakončím poznatkom, že baby máme na Slovensku stále najkrajšie :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?