Krajinský most a Ficov milión

Autor: Peter Papík | 24.1.2014 o 18:05 | (upravené 24.1.2014 o 21:46) Karma článku: 12,60 | Prečítané:  1259x

Piešťany žijú diskusiou o plánovanej dvojmesačnej uzávere Krajinského mosta. Má sa tak stať pre jeho rekonštrukciu, pretože je v havarijnom stave. V havarijnom stave je dlho a aj rekonštrukcia nie je prvá, ale na taký dlhý čas a bez náhrady ešte zavretý nebol (aspoň ja si to nepamätám) a veľa ľuďom to spôsobí vážne problémy.

Krajinský mostKrajinský mostWikipédia

Krajinský most nad riekou Váh, postavený v 30-tych rokoch minulého storočia , spája ako jediný cestný most Piešťany na pravej strane Váhu a obce smerom na Topoľčany, Hlohovec, či Trenčín na ľavom brehu. Denne ním vraj prejde 5000 vozidiel. Most dlhodobo nevyhovuje, dve nákladné autá sa na ňom neobídu a už dávno plánovaný nový most, či obchvat s novým mostom zostávajú len na papieri. Na moste sa roky vykonávajú „záplaty" aby aspoň nespadol a bol ako tak funkčný. Aj teraz plánovaná rekonštrukcia je taká „záplata". Most sa má rozšíriť o 50 cm. Keď bola odstávka mosta naposledy v roku 1991 bol vybudovaný pontónový most, ktorý situáciu čiastočne, ale k spokojnosti vyriešil. Teraz vraj nebude ani ten. To znamená, že ľudia z ľavého brehu dochádzajúci za prácou, do školy či k lekárovi do Piešťan sa dostanú do veľmi zložitej situácie. Najbližšie cestné obchádzky sú cez Hlohovec (20km) a cez Lúku (15 km). Na Lúke sa vychádza na diaľnicu a tak ľudia dúfali, že dostanú výnimku aspoň na diaľničnú známku, no ani to nebude. Na oboch stranách Váhu má byť autobusová zastávka a ľudia vraj pôjdu cez provizórnu lávku pešo. Tí, čo idú v Piešťanoch na vlaky, či autobusy do práce ďalej budú tŕpnuť, či ich stihnú.

No a prečo nebude pontónový most? Vraj je drahý. Predpokladané náklady na „záplatovú" rekonštrukciu mosta sú vraj 215 tisíc eur a vybudovanie pontónového mosta aj s príjazdovými cestami by bolo ešte drahšie (vraj 100 + 300 tisíc).

V tejto súvislosti nejedného obyvateľa napadne otázka, že keď predseda vlády Fico našiel milión eur na výstavbu tréningovej hokejovej haly v Piešťanoch (http://www.webnoviny.sk/slovensko/fico-pokracuje-v-rozdavani-milionov/778441-clanok.html), prečo sa nenájdu peniaze nielen na pontónový most, ale na konečne poriadne premostenie Váhu v Piešťanoch. Tiež chodím na hokej, ale asi mám inak nastavené priority.

No ale možno je to zámer. Piešťany nielenže nemajú poriadny most, ale ani poriadne kúpalisko a takto nám asi dávajú šancu si konečne poriadne zaplávať. No a aj pre podnikavých sa otvára šanca. Nechce tu niekto prísť prevádzkovať kompu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?