REPREZENTÁCIA 2

Autor: Peter Papík | 22.9.2013 o 14:37 | (upravené 22.9.2013 o 15:04) Karma článku: 16,78 | Prečítané:  602x

V poslednom blogu som písal o pre mňa nepochopiteľnej situácii, keď si najlepší študenti, ktorí Slovensko reprezentujú na medzinárodnej súťaži, majú účasť spolufinancovať. Medzi tým už medzinárodná prehliadka najlepších študentských prác v rámci  EXPO - SCIENCES  INTERNATIONAL 2013 v Abú-Dhabí prebehla a predsa sa niečo zmenilo.

Zrejme po mnohých protestoch a hrozbám odmietnutia účasti kompetentní predsa našli potrebnú čiastku a od reprezentujúcich študentov nakoniec nič nevybrali. Samozrejme to nič nemení na situácii, že minulý rok od nich spoluúčasť a dosť vysokú požadovali a aj sa vybrala a ani na tom, že to mali v pláne aj tento rok. Protesty však tomu zabránili. Zrejme sme mali hlasnejšie protestovať aj minulý rok. Takže pobyt v exotickom svete s prezentáciou svojich prác mohol mať rozprávkový koniec, že všetko dobre dopadlo. Ale v rozprávkach ani amerických filmoch žiaľ nežijeme.

Po návrate ma náš, teraz už absolvent informoval ako to tam prebiehalo. Bol spokojný, videl iný svet, inú kultúru, prezentoval sa so svojou prácou, ale nezabudol dodať : „celkový dojem tam kazil len ŠIOV."(pozn.: Štátny inštitút odborného vzdelávania). Samozrejme, že na takejto akcii môže byť aj organizačný chaos, o ktorom mi písal, že ho delegátky spomínanej organizácie vytvárali. To sa môže stať i keď k pohode to neprispieva, ale kto organizoval nejaké hromadné akcie vie, že niekedy to nejde podľa predstáv a treba improvizovať. Keď mi písal, že delegátky sa zaujímali len o svoje nákupy, to už je horšie, i keď i tu pri prižmúrenom oku si poviem, no dobre, možno sa tam už nikdy nedostanú a vieme, že ženy a nákupy to k sebe akosi patrí. Ale pri vete : „pred hotelom boli vlajky všetkých zúčastnených štátov a oni vyhlásili, že im máme ukradnúť vlajky SR, že to aj tak vyhodia a najhoršie na tom bolo to, je že tí naši ich fakt ukradli." som zmrzol. Ešte som si to pár krát prečítal, či dobre vidím, ale žiaľ áno. Tak tomuto hovorím reprezentácia.

 

Takže vážení, ak sa bude v Spojených arabských emirátoch organizovať nejaká akcia s našou účasťou a neuvidíte tam našu vlajku, neprotestujte. Už sme tam boli, poznajú nás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?